Aramıza Katıl

Aşağıdaki Formu Doldurun

*Yukarıdaki formu doldurduğunuz zaman üyelik başvurunuzu yapmış olmayacaksınız. Yukarıdaki form İYİ Parti Gençlik Politikaları için “genç üye” olarak yaşadığınız şehirdeki teşkilatımıza haber verilerek sizler ile iletişime geçilmesi için tasarlanmıştır.

**Yukarıdaki form üzerinde “Doğum Tarihi” seçiminiz sırasında, İYİ Parti Gençlik Politikaları Yönetmelikleri gereğin 18 ile 30 yaş aralığına izin verilmektedir.

İYİ Gençlik’in, dürüst, çalışkan, duyarlı, vatansever kısacası İYİ gençlerin altında toplandığı, birlikte daha İYİ yarınlara ulaşmak için ele ele verdikleri bir çatı olmasını ve hep öyle kalmasını hedefliyoruz.

İYİ Gençlik olarak parti içi demokrasiye inancımız tam. Partimizin en alttan en üste tüm yönetim kadrolarını parti üyelerimiz belirler. Bu süreçte yer almak ve oy kullanabilmek için öncelikle parti üyesi olmanız gerekir. Ne kadar çok sayıda kişi oy kullanırsa o kadar doğru seçimler yapılacağına inanıyoruz.

Tam da bu yüzden sizi de aramızda görmek istiyoruz.

Parti üyesi olmak çok kolay bir süreçtir. Temel üyelik şartlarına sahip her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı partimize üye olabilir. Her partinin amaçlarını, hedeflerini, değer ve ilkelerini, kurumsal yapısını ve yasal süreçleri anlatan bir parti tüzüğü bulunmaktadır. Parti üyelerinin bu parti tüzüğünü benimsedikleri varsayılır.

1. Parti tüzüğünde yar alan üyelik şartlarına sahip olmak,

2. Onsekiz (18) yaşını doldurmuş olmak,

3. Başvuru tarihi itibariyle başka bir partiye üyeliği bulunmamak.

Üyelik Süreci

Parti üyelik başvurusu için gerekli bilgilerin yer aldığı başvuru formunu doldurup imzalayarak, bağlı bulunduğunuz ilçe başkanlığına teslim ederek üyelik süreciniz başlar.

Tüzük gereği ilçe başkanlığı tarafından yapılan ön inceleme sonucunda üyeliğe kabul kararı alınır.

Verdiğiniz bilgiler doğrultusunda devletin ilgili birimlerine başvurunuz iletilir ve onaylanması beklenir.